CENK-ER PATLAYICI MADDELER MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Anasayfa     Hakkımızda     Hizmetlerimiz     Ürünlerimiz     Kütüphane     Galeri    İletişim
Taşkısığı Mah. İncirli Bayırı Mevkii 931. Sk. Adapazarı / SAKARYA    Tel : 0264 323 33 38 Faks : 0264 323 33 39 GSM : 0530 149 20 84    E-Posta : bilgi@cenk-er.com.tr
Back
Next
SAKARYA
İSTANBUL
SAKARYA
İSTANBUL
5 GÜNLÜK HAVA
TAHMİN RAPORU
ÜRÜNLERİMİZ
PATLATMA CİHAZLARI VE AKSESUARLARI
1. ELEKTRİKLİ KAPSÜLLER
   1.1 Gecikmeli Kapsül
   1.2 Gecikmesiz Kapsül
2. ELEKTRİKSİZ KAPSÜLLER
3. ADİ KAPSÜLLER
4. ADİ FİTİLLER
5. İNFİLAKLI FİTİLLER
6. KAPSÜLE DUYARLI ÜRÜNLER (DİNAMİTLER)
7. YEMLEMEYE DUYARLI PATLAYICILAR
8. ANFO
9. PATLATMA CİHAZLARI VE AKSESUARLARI
   9.1 Manyeto
   9.2 Galvanometre (Direnç Ölçer - Ohmmetre)
   9.3 Ateşleme Kablosu
   9.4 Akülü sirenler
MANYETO
Powerblast CT 200 model patlatma manyetosu sadece patlatmalar için geliştirilmiş bir akım üretecidir. Kablolar dahil 1040 Ohm değerine kadar olan gruplarda seri bağlama ile patlatma imkanı verir. Bu da yaklaşık olarak 250 kapsülün seri olarak bağlanması ile patlatılması olanağı sağlar.
Ebatları : 180x95x155 mm
Ağırlık :  2 Kg.

GALVANOMETRE (DİRENÇ ÖLÇER-OHMMETRE)
Patlatma için geliştirilmiş direnç ölçüm cihazıdır. Kapsüllerin ve şarjı yapıldıktan sonra elektrikli kapsülle çalışılan patlatma gruplarının sağlamlık ölçümlerini yapmaya yarar. Kapsüllerin belli bir direnci olduğu için eğer elektrikçi ohmmetresi ya da başka bir ölçüm aleti  ile ölçüm yapılmaya çalışılırsa bu aletlerin kapsül direncini yenerek kapsülü patlatmasına sebep olabilir. Bu nedenle patlatmalarda sadece bu iş için üretilmiş galvanometre adı verilen ölçüm cihazlarının kullanılması gerekir.

ATEŞLEME KABLOSU
Patlatma işlemlerinde kullanılan ateşleme kablolarının kullanıldığı işe göre değişik özellik ve tipte olanları mevcuttur. Tek telli olanlarından muhafazalı ateşleme hat kablolarına kadar değişik ürünlerin satışı yapılmaktadır.

AKÜLÜ SİRENLER
Patlatmalarda çevre emniyeti alınırken kullanılan bu sirenler 200 db' e kadar ses verebilmektedir. Bataryalı olup şarjı bittiğinde tekrar şarj edilerek kullanılabilirler. Mobil olması sebebi ile taşınması ve kullanımı çok kolaydır.

akulu_siren atesleme_kablosu galvanometre manyeto